Xiaomi promuje swój składany smartfon na kolejnym wideo

Xiaomi po raz kolejny promuje swój pierwszy składany smartfon. Chińska firma opublikowała najnowsze wideo prezentujące jego możliwości.

Już 3 maja do polskich sklepów trafi Galaxy Fold, czyli pierwszy składany smartfon Samsunga. Produkt koreańskiej marki nie jest jednak tani, gdyż jego cena w Europie wyniesie około 2000 euro.

Ciekawą alternatywą może więc być konkurencyjne urządzenie firmy Xiaomi. Chińska firma również pracuje nad takim sprzętem i zapewnia, że jej produkt będzie o połowę tańszy od smartfona Samsunga. Niższa cena nie oznacza jednak pogorszenia funkcjonalności sprzętu, a najnowsze wideo udostępnione przez producenta pokazuje, że jest ona całkiem spora.

Sprzęt Xiaomi konstrukcyjnie różni się nieco od wspomnianego Galaxy Fold. Znajdziemy tu bowiem tylko jeden ekran, który z dwóch stron zawija się na tylną część obudowy. Wyświetlacz posiada bowiem dwa zawiasy umożliwiające jego składanie i dzięki temu po rozłożeniu mamy do dyspozycji większą powierzchnię roboczą.

Na wideo możemy zobaczyć płynne przechodzenie z trybu smartfona do trybu tabletu, co w przypadku sprzętu Samsunga sprawia na razie pewne problemy.

Niestety chińska firma wciąż nie potwierdziła kiedy jej nowy produkt pojawi się na sklepowych półkach. Nie można wykluczyć, że przedsiębiorstwo woli poczekać, by sprawdzić jak poradzi sobie produkt rywala. Dopiero potem zdecyduje o losach własnego sprzętu.

składany smartfon

Źródło: YouTube.com

You may also like...