Nowe dyski LaCie pozwolą youtuberom pracować w każdych warunkach

LaCie wprowadza do sprzedaży trzy nowe modele dysków SSD. Ich specjalnie wzmocnione obudowy pozwolą youtuberom pracować w praktycznie każdych warunkach, bez względu na temperaturę czy wilgotność powietrza.

YouTuberzy nagrywają filmy na całym świecie, często w warunkach mocno nieprzyjaznych delikatnej elektronice. Potrzebują więc sprzętu, który jest odpowiednio chroniony. Nie mogą bowiem ryzykować utraty zarejestrowanego właśnie materiału, którzy zapewni im zarobek.

Pomocną dłoń do youtuberów wyciągnęła firma LaCie, która zaprezentowała właśnie trzy modele dysków SSD stworzonych do pracy w trudnych warunkach. Nowe produkty adresowane są przede wszystkim do osób pracujących poza domem, potrzebujących bezpiecznego nośnika do przechowywania nagranych filmów.

Nowe dyski LaCie są szybkie i wytrzymałe

Model LaCie Rugged SSD posiada drugą generację portu USB 3.1 i obsługuje wideo w 4K oraz filmy w formacie RAW 4K. Drugim z produktów jest LaCie Rugged SSD Pro, który umożliwia filmowanie oraz edycję materiałów rejestrowanych w rozdzielczości 8K. Tak szybką transmisję danych zapewnia złącze Thunderbolt 3, kompatybilne z USB 3.1.

O ile dwa poprzednie modele zaprojektowano do użytku z laptopami. O tyle trzeci model LaCie Rugged BOSS SSD powstał specjalnie z myślą o smartfonach. Produkt posiada dodatkowo wbudowany slot na kartę SD oraz gniazdo USB, umożliwiające szybkie przenoszenie danych. Posiada także własne okno statusu, które zapewnia użytkownikowi dostęp do takich informacji jak wolne miejsce, czy też poziom naładowania baterii. Dysk współpracuje z aplikacjami na Androida oraz iOS i może być bezpośrednio używany ze smartfonami i tabletami.

Wszystkie dyski mają normę IP67 oznaczającą odporność na pył i wodę. Mogą więc pracować w zapylonym oraz wilgotnym środowisku bez żadnej szkody dla danych. Wytrzymują również wstrząsy i uderzenia, więc jeśli dysk upadnie nam na ziemię, również nie powinno się nic stać. Producent obejmuje je również gwarancją, z usługą odzyskania danych w przypadku ich zniszczenia.

Nowe produkty nie należą jednak do tanich i przyszły nabywca musi przygotować sporą kwotę. 500 GB LaCie Rugged SSD kosztuje 179,99 dolarów, LaCie Rugged SSD Pro 1 TB to wydatek 399,99 dolarów, zaś 1 TB LaCie Rugged BOSS SSD kosztuje 449,99 dolarów.

LaCie

Źródło

You may also like...