Pierwsze testy ujawniają funkcjonalność Samsunga Galaxy Fold

Naczelny internetowego serwisu XDA jest jednym z pierwszych testerów składanego smartfona Galaxy Fold. Podzielił się więc kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi nadchodzącego sprzętu.

W tym tygodniu informowałem, że już 3 maja Samsung Galaxy Fold trafi na polski rynek. My musimy jeszcze poczekać na premierę nadchodzącego produktu, ale są już osoby, które otrzymały do testów nowy sprzęt koreańskiej marki.

Jedną z nich jest Mishaal Rahman, redaktor naczelny serwisu XDA, który na swym Twitterze podzielił się spostrzeżeniami dotyczącymi smartfona. Odpowiedział tam również na kilka pytań, które najbardziej nurtują przyszłych posiadaczy nadchodzącego sprzętu.

Najbardziej istotną kwestią jest widoczność miejsca, w którym wyświetlacz się zgina. Na opublikowanym kilka tygodni temu wideo, widzimy bowiem, że jest ono dość wyraźnie zauważalne. Rahman niestety to potwierdza. Zapewnia, że przy jasności ustawionej na poziomie 70% lub wyższej, nie jest ono już tak widoczne. Da się je natomiast wyraźnie wyczuć podczas przesuwania palca po ekranie.

Nie da się natomiast używać sprzętu niczym laptopa. Gdy ekran jest zgięty pod kątem 90 stopni, po prostu się wyłącza i przestaje być użyteczny. Przełączanie się pomiędzy ekranami podczas otwierania i zamykania urządzenia także nie jest tak płynne, jak można tego oczekiwać. Opóźnienia nie są jedynym problemem, gdyż w przypadku niektórych aplikacji, takich jak Chrome, nie renderują one ponownie swych ekranów.

Pamiętajmy jednak, że naczelny XDA dostał do testów wczesną wersję nowego smartfona. Samsung ma więc jeszcze ponad miesiąc by dopracować oprogramowanie i wyeliminować część wad. Wszystkich oczywiście nie da się usunąc, ale pamiętać, że to dopiero pierwsza generacja tego urządzenia i producent dopiero zdobywa wiedzę na temat takiego sprzętu.

Galaxy Fold

Źródło: Twitter.com

You may also like...