Akustyczny czytnik zastąpi Touch ID w smartfonie Apple?

W sieci pojawił się kolejny patent należący do koncernu Apple, który może usprawnić działanie jego smartfonów. Jest nim akustyczny czytnik odcisków palców, który ma szansę zastąpić technologię Touch ID.

Premiera nowych modeli iPhonów odbędzie się 12 września, a tymczasem wciąż nie ustają spekulacje dotyczące losów czytnika Touch ID. Różne źródła sugerują bowiem, że element ten może zostać zastąpiony przez kamerę 3D, skanującą twarz użytkownika.

Nie można jednak wykluczyć, że Apple zdecyduje się na inne rozwiązanie. Sugeruje to najnowszy patent koncerny, opublikowany przez witrynę Apple Insider. Opisuje on akustyczny czytnik zbierający dane biometryczne za pomocą fal ultradźwiękowych.

Nowa technologia mogłaby posłużyć do autoryzacji użytkownika w podobny sposób jak robi to Touch ID. Różnica w funkcjonowaniu jest taka, że nie jest to optyczny czytnik odcisków palców, ani dotykowy, więc może skanować palec z pewnej odległości. Innymi słowy, wystarczy przytrzymać palec nad wyświetlaczem.

Oczywiście jest to tylko patent i nie ma pewności czy Apple zdecyduje się go wykorzystać. Mówi się jednak, że firma coraz poważniej podchodzi do kwestii rezygnacji z czytnika Touch ID, więc taka technologia byłaby niezwykle przydatna.

czytnik odcisków palców

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...