Windows 10 wreszcie zacznie wspierać kodeki AAC

Wkrótce system Windows 10 zacznie obsługiwać kodeki AAC podczas streamingu za pomocą technologii Bluetooth. Ta informacja z pewnością ucieszy audiofilów.

Windows 10 to bez wątpienia najpopularniejszy na świecie system operacyjny. Niestety w kilku kwestiach jego funkcjonalność mogłaby być na wyższym poziomie. Największe niedostatki platformy dotyczą transmisji dźwięku z wykorzystaniem technologii Bluetooth, która od dawna jest przedmiotem krytyki.

Warto nadmienić, że Windows obsługuje wiele popularnych kodeków, takich jak Bluetooth AptX. Wielu użytkownikom to jednak nie wystarcza i woleliby obsługę kodeków Advanced Audio Coding. Zapewniają bowiem możliwość bezprzewodowego streamowania muzyki w wysokiej jakości.

Z analizy najnowszej wersji poglądowej systemu Windows wynika, że już wkrótce platforma może zacząć obsługiwać kodeki AAC podczas streamingu przez Bluetooth. Ta zmiana powinna ucieszyć wszystkich użytkowników, dla których jakość dźwięku ma kluczowe znacznie.

Zmiana będzie wprowadzona wraz z majową aktualizacją systemu. Oczywiście nie będzie to jedyna nowość, którą Microsoft wprowadzi do swej flagowej platformy. Kolejnych powinniśmy oczekiwać w dalszej części roku.

Windows 10

Źródło

You may also like...