iPhone 12 ma problemy z jakością powłok aparatów

Według najnowszych doniesień Apple ma problemy z produkcją modelu iPhone 12, związane z jakością podzespołów. Powodem są pękające osłony aparatów smartfona.

Niedawne doniesienia sugerowały, że iPhone 12 pojawi się na rynku z pewnym opóźnieniem. Pandemia Covid-19 negatywnie wpłynęła bowiem na proces projektowania nowego sprzętu. Zakaz lotów uniemożliwił inżynierom podróże do Chin, w celu nadzorowania prac nad nowym sprzętem oraz testów podzespołów.

W związku z tym rynkowy debiut nowego produktu może się opóźnić o kilka tygodni. To nie wszystkie kłopoty związane z nowym sprzętem. Podczas produkcji pojawiły się problemy związane z jakością podzespołów. Znany analityk twierdzi, że jeden z partnerów koncernu, firma Genius Electronic Optical, ma problem z jakością powłok soczewek aparatu. Wspomniane powłoki pękają w określonych warunkach, co oczywiście będzie miało negatywny wpływ na jakość wykonywanych zdjęć.

Problem dotyczy podstawowego modelu iPhone 12 oraz jego wersji Max, a chodzi tu konkretnie o soczewki szerokokątne. Wadę odkryto podczas testów wykonywanych w wysokiej temperaturze oraz wilgotności powietrza.

Na szczęście udało się to wychwycić na wczesnym etapie, dlatego da się to naprawić zanim na dobre ruszyła produkcja podzespołów. Analityk uważa więc, że problemy z produkcją nie powinny w żaden sposób wpłynąć na termin premiery sprzętu. Oczywiście nie ma pewności, czy nie pojawią się jakieś inne trudności, więc tak czy inaczej fani marki Apple muszą uzbroić się w cierpliwość.

iPhone 12

Źródło

You may also like...