Facebook Gaming zadebiutowało na iOS

Użytkownicy smartfonów z iOS mogą już korzystać z od dawna oczekiwanej aplikacji Facebook Gaming. Nie jest to jednak to czego oczekiwano.

Na początku bieżącego roku Facebook zapowiedział udostępnienie nowej aplikacji kierowanej dla graczy, o nazwie Facebook Gaming. Jest to praktycznie mobilna wersja Facebook Gry, tyle że dająca dostęp do oferowanych tam produkcji za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

Na początku aplikację otrzymali posiadacze sprzętu z Androidem, a teraz udostępniono ją również użytkownikom iOS. Niemiłą niespodzianką jest jednak to, że aplikacja jest mocno okrojona w porównaniu do tego czym miała być. Nie posiada bowiem żadnych gier, więc nie można się bawić, a jedynie obserwować na żywo jak grają inni. Innymi słowy, aplikacja pozwala wyłącznie oglądać streamy, a więc nie jest zbyt użyteczna.

Przedstawiciel Facebooka w wydajnym oświadczeniu wyjaśnił, że trzeba było całkowicie usunąć możliwość grania, gdyż było to niezbędne w celu zatwierdzenia aplikacji. Apple w ostatnich miesiącach wielokrotnie ją odrzucało, właśnie ze względu na oferowaną możliwość grania. Regulamin firmy z Cupertino nie dopuszcza bowiem aplikacji zawierających inne aplikacje.

Na tę chwilę nie wiadomo czy funkcja Instant Games w przyszłości zostanie dodana do wersji na iOS, czy też pozostanie tak jak jest. Póki co, z Facebook Gaming mogą więc w pełni korzystać jedynie posiadacze sprzętu z Androidem.

Facebook Gaming

Źródło

You may also like...