Huawei Mate 40 ostatnim modelem z procesorem Kirin

Huawei zamierza pożegnać procesory z rodziny Kirin, montowane dotychczas w jego flagowcem. Ostatnim modelem z tym układem na pokładzie będzie Huawei Mate 40.

Administracja Donalda Trumpa nie ustaje w wysiłkach zaszkodzenia firmie Huawei, która od niedawna jest największym producentem smatfonów na świecie. Jej kolejne działania mogą przynieść oczekiwane rezultaty i poważnie ograniczyć zdolności produkcyjne koncernu.

Niedawne rozszerzenie zakazu handlu z chińskimi firmami, spowodowało iż współpracę z Huawei zakończyło Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. To przedsiębiorstwo, które produkowało dla HiSilicon procesory z rodziny Kirin, instalowane we flagowych smartfonach tego koncernu.

TSMC brało podzespoły od amerykańskich dostawców, więc nie może już współpracować z Huawei, a tym samym dostarczać procesorów. Ostatnim smartfonem wyposażonym w układ Kirin będzie więc model Huawei Mate 40.

To bardzo skomplikowało obecną sytuację chińskiego giganta, gdyż jest praktycznie uzależniony od TSMC. Zakończenie współpracy poważnie odbije się więc na działalności koncernu. Co gorsza, nie zanosi się więc na to, by udało się wypełnić tę lukę za pomocą innego dostawcy.

Póki co koncern nie ma planu jak wyjść z tej trudnej sytuacji. Wprawdzie firma w ostatnim czasie zainwestowała niemałe środki w badania i rozwój, lecz skupiła się tylko na projektowaniu układów, zlecając ich produkcję zewnętrznym firmom. To może się teraz poważnie na koncernie zemścić, gdyż zwyczajnie nie będzie miał procesorów do swych telefonów.

Huawei Mate 40

Źródło

You may also like...