Lenovo Air5: kompaktowy projektor do domu i biura

Lenovo Air5 to kolejna propozycja dla osób, które chciałyby mieć kino w domu. To kompaktowy projektor, oferowany w przeliczeniu za około 1600 zł.

Wiele osób chciałoby oglądać ulubione filmy i seriale na dużym ekranie, lecz telewizory o dużych przekątnych są wciąż bardzo drogie. Tańszą alternatywą może być projektor, szczególnie że obecnie ceny tych urządzeń są bardziej przystępne niż kilka lat temu. Co więcej pojawiają się modele, które nie zajmują wiele miejsca, a ich instalacja jest mało kłopotliwa.

Takim projektorem jest Lenovo Air5, który pojawił się na chińskim rynku. Jest to kompaktowy i niezwykle cienki sprzęt o jasności aż 2600 lumenów, który dostaniemy w przeliczeniu za 1600 zł. Sprzęt ma wymiary zbliożone do iPhone’a 11 Pro i waży jedynie 688 gramów, więc jest bardzo wygodny w transporcie i łatwo zmieści się w torbie lub plecaku.

Lenovo Air5

Jego obudowę wykonano ze stopu aluminium, co zapewnia mu nie tylko ładny wygląd, ale też wytrzymałość. Źródłem światła jest tutaj lampa LED, zaś maksymalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu wynosi 1080p, a jego przekątna może wynieść od 10 do 75″.

Sterowanie funkcjami odbywa się za pomocą pilota Bluetooth lub też panelu dotykowego wbudowanego w górną część obudowy. Sprzęt posiada również 16 GB własnej pamięci flash, w której można zapisać filmy.

Lenovo Air5

Mimo małych rozmiarów, Lenovo Air5 nie brakuje złącz. Producent wyposażył go w port HDMI, USB-A, USB-C oraz złącze wideo. Możemy więc bez trudu połączyć go ze smartfonem, komputerem lub odtwarzaczem Blu-ray, albo konsolą. Jest też funkcja bezprzewodowej transmisji wideo, współpracująca ze smartfonami na Androidzie oraz iOS.

Źródło

You may also like...