iPhone 12 potrafi dokładnie zmierzyć wzrost ludzi

Dzięki LIDAR’owi iPhone 12 zyskał bardzo ciekawe funkcje. Najnowszy smartfon potrafi bowiem zmierzyć wzrost ludzi, na których skierujemy obiektyw kamery.

Apple od pewnego czasu wzbogaca swój sprzęt o coraz więcej funkcji związanych z technologią rzeczywistości rozszerzonej. Pierwsze efekty działań podejmowanych w tym kierunku mieliśmy okazję zobaczyć już w zeszłym roku. Jednak dopiero tegoroczne modele w pełni rozwinęły skrzydła pod tym kątem, oferując wiele nowoczesnych funkcji.

Jedną z największych zmian jakie wprowadzono w rodzinie iPhone 12 jest LIDAR zainstalowany w iPhonie 12 Pro. Nową technologię zaimplementowano do znanej już aplikacji Measure, dokonującej zdalnych pomiarów wymiarów określonych obiektów. Dzięki niej aplikacja znacznie zyskała na funkcjonalności, gdyż potrafi teraz mierzyć również wzrost ludzi.

Aby skorzystać z nowej funkcji musimy jedynie skierować obiektyw kamery smartfona na wybraną osobę. LIDAR zmierzy następnie jej wzrost, bez względu na to czy osoba siedzi, czy też stoi. Aplikacja dodatkowo potrafi samodzielnie wykryć kiedy w polu jej widzenia znajdzie się człowiek, a także określić, czy nosi na głowie np., czapkę lub kapelusz. Pozwala także wykonać zdjęcie osoby, z zaznaczoną na nim informacją o jej wzroście.

Z nowej funkcji można jednak korzystać tylko na modelach iPhone 12 Pro oraz 12 Pro Max. To w przypadku smartfonów, bo oprócz nich działa również na tegorocznej generacji iPada Pro.

iPhone 12

Źródło

You may also like...