Samsung traci wyłączność na popularną funkcję Swiftkey

Funkcja synchronizacji klawiatury Swiftkey ze schowkiem w Windows 10, niebawem stanie się dostępna także dla smartfonów innych marek. Samsung utraci na nią wyłączność.

Microsoft aktywnie wspiera urządzenia mobilne za pomocą różnego rodzaju aplikacji, a jednym z najbardziej znanych produktów koncernu jest niewątpliwie Swiftkey. To funkcjonalna klawiatura ekranowa, chętnie używana przez posiadaczy smartfonów.

Gigant z Redmond jakiś czas temu postanowił nieco rozszerzyć jej funkcjonalność, wzbogacając o synchronizację ze schowkiem w systemie Windows 10. W ten sposób użytkownicy klawiatury otrzymali możliwość wygodnego przenoszenia treści pomiędzy komputerem i telefonem.

Sęk w tym, że dotychczas dostępność funkcji była ograniczona do smartfonów Samsung Galaxy i użytkownicy innych modeli nie mogli z niej korzystać. Microsoft tłumaczył się, że chodziło o bezpieczeństwo oraz ochronę prywatności. dlatego integracja była możliwa tylko we współpracy z producentem OEM. Takie ograniczenie nie było jednak dobrze odbierane przez pozostałych użytkowników, więc najwyraźniej koncern zdecydował się zmienić swe podejście.

W ostatniej becie Switkey na Androida, zauważono nową funkcję synchronizacji z chmurą dla schowka. Klawiatura jest jedną z autoryzowanych aplikacji na Androida do obsługi zawartości schowka, więc jest w stanie obejść ograniczenia techniczne i bezpieczeństwa wymienione przez Microsoft. A skoro aplikacja jest dostępna dla każdego telefonu z platformę Google, użytkownicy sprzętu innych marek również będą mogli z niej korzystać.

Oczywiście istnieją też obawy związane ze sposobem działania nowej funkcji oraz kwestią prywatności. W schowku często przechowujemy bowiem wrażliwe dane, jak np., hasła, które będą przechodzić przez chmurę Microsoftu.

Póki co nie wiemy dokładnie kiedy nowa funkcja stanie się dostępna w pełnej wersji aplikacji.

Swiftkey

Źródło

You may also like...