iPhone 13 może oferować aż 1 TB pamięci na aplikacje

Najnowsze doniesienia sugerują, że iPhone 13 może zaoferować swym nabywcom aż 1 TB pamięci. Tak twierdzą analitycy z Wedbush, powołujący się na źródła u dostawców.

Topowe smartfony z Androidem zaczynają coraz częściej posiadać 1 TB pamięci użytkowej, mimo iż nie jest to konieczne. Większość urządzeń z systemem Google dysponuje bowiem slotem na kartę pamięci, która w razie potrzeby pozwala rozszerzyć dostępną przestrzeń na dane.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku sprzętu z platformą iOS. Apple trzyma się bowiem własnej strategii, według której jej smartfony nie posiadają czytników kart pamięci. Nie jest to może dużym problemem, gdyż producent udostępnia usługę iCloud pozwalającą przechowywać dane w chmurze. Jednakże aby z niej korzystać potrzebujemy stałego dostępu do sieci, nie mówiąc już o opłatach za transfer danych.

1 TB pamięci w serii iPhone 13

Na szczęście amerykańska firma powoli zaczyna zwiększać rozmiar pamięci w oferowanych smartfonach i obecnie jej sprzęt posiada już 512 GB. Być może wkrótce koncern pójdzie w tej materii jeszcze dalej, gdyż według analityków z Wedbush, iPhone 13 zaoferuje aż 1 TB pamięci flash.

Informacja nie jest rzecz jasna oficjalna, jednak eksperci powołują się na źródła u dostawców amerykańskiego koncernu, więc mogą być prawdziwe. Szczególnie że podobne doniesienia pochodzą także z innych źródeł.

Smartfony wyposażone w 1 TB są już dostępne na rynku od kilku dobrych lat. Jednym z pierwszych modeli posiadającym taką pamięć był Galaxy S10, którego debiut odbył się w 2019 roku.

120 Hz ekran i powrót Touch ID

Więcej pamięci flash z pewnością podniesie atrakcyjność sprzętu Apple, ale zwiększy też jego cenę. Topowy model na pewno będzie kosztował znacznie więcej niż obecnie. Większa pojemność pamięci flash nie będzie bynajmniej jedyną zmianą, która pojawi się w modelu iPhone 13. Możemy jeszcze oczekiwać 120 Hz wyświetlaczy, a być może także powrotu technologii biometrycznej Touch ID w postaci czytnika wbudowanego w ekran.

Premiera nowego smartfona odbędzie się dopiero jesienią, więc mamy jeszcze sporo czasu na poznanie wszystkich jego szczegółów technicznych.

iPhone 13

Źródło

You may also like...