Google wreszcie załatało lukę KRACK

Trochę to trwało, ale wreszcie Google załatało w Androidzie lukę KRACK, związaną z protokołem WPA2. Wcześniej zrobili to Microsoft oraz Apple.

Kilka tygodni temu eksperci odkryli lukę w systemie bezprzewodowej łączności zwaną KRACK, która dotknęła ponad połowę urządzeń z Androidem. A także wiele innych urządzeń, w tym komputerów, routerów oraz sprzętu wyposażonego w system komunikacji bezprzewodowej.

Luka umożliwia hakerom przechwycić transmisję danych, co stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa. W ten sposób mogą bowiem przejąć nasze hasła do różnego rodzaju usług, w tym także dane bankowe oraz numer karty kredytowej. Microsoft oraz Apple dość szybko zajęły się problemem i własne aktualizacje wypuściły już jakiś czas temu. Google nieco zwlekało z udostępnieniem patcha, ale teraz również go udostępniło swym użytkownikom.

Łatka do KRACK znajduje się w listopadowej poprawce bezpieczeństwa, która na razie dostępna jest tylko dla Google Pixel oraz Nexusa. Pozostałe modele smartfonów z Androidem powinny ją otrzymać w bliższej lub dalszej przyszłości, w zależności od szybkości działania poszczególnych producentów.

KRACK

Źródło: Android.com

You may also like...