Ekranowy czytnik w sprzęcie Samsunga może być szybszy

W sieci pojawił się sposób na problem z wolnym czytnikiem biometrycznym w smartfonach Samsunga. Rozwiązaniem jest ponoć wyłączenie funkcji optymalizacji baterii.

Samsung był jedną z pierwszych firm planujących wyposażenie swych smartfonów w czytnik odcisków palców zintegrowany z wyświetlaczem. Koncern specjalnie w tym celu nawiązał współpracę z firmą Synaptics, która miała dostarczyć mu odpowiednią technologię.

Z planów tych jednak nic nie wyszło, gdyż wielu producentów wyprzedziło koreańską markę i znacznie szybciej wprowadziło technologię do własnego sprzętu. Samsung w końcu również zaimplementował te rozwiązanie w swych smartfonach, decydując się jednak na wykorzystanie technologii ultradźwiękowej dostarczonej przez Qualcomma.

W założeniach miało to być znacznie lepszym wyposażeniem od czytników optycznych. Technologia ultradźwiękowa powinna być bardziej dokładna i mniej podatna na zanieczyszczenia w postaci wody, brudu lub oleju. Nie wymagała też emitowania jasnego światła przez ekran w celu oświetlenia palca. Rzeczywistość pokazała jednak, że nie było to najlepszym pomysłem. gdyż technologia okazała się gorsza. Czytnik jest nie tylko mniej dokładny, ale też wolniejszy, co irytuje użytkowników.

Producent dotychczas nie naprawił tego problemu, ale wygląda na to, że zrobili to sami użytkownicy. W sieci pojawiła się informacja, która sugeruje że problem wolnego czytnika może rozwiązać wyłączenie funkcji optymalizacji baterii.

smartfonach

Najpierw musimy otworzyć ustawienia, a następnie przejść do aplikacji, gdzie znajduje się przycisk menu z trzema kropkami. Tam należy wybrać opcję “pokaż aplikacje systemowe”, a następnie wyszukać i wybrać com.samsung.android.biometrics.app.settings. Potem przechodzimy do baterii i opcji “zoptymalizuj zużycie baterii”. Tam powinniśmy upewnić się, że z rozwijanego menu wybraliśmy opcję “Wszystkie”. Potem trzeba ponownie wyszukać com.samsung.android.biometrics.app.settings i dotknąć przełącznika wyłączającego funkcję. Na koniec należy zrestartować telefon, by wprowadzić dokonane zmiany.

smartfonach

Po tej operacji czytnik odcisków palców powinien znacznie przyspieszyć. A przynajmniej tak twierdzą na forach użytkownicy, który mieli już okazję sprawdzić nowy sposób.

Źródło

You may also like...