Ekrany w Galaxy S20 Ultra zielenieją bez powodu

Pojawił się kolejny problem z najnowszym flagowcem Samsunga. Użytkownicy Galaxy S20 Ultra z procesorem Exynos zgłaszają wadę wyświetlacza zabarwiającego się na zielono.

Rodzina Galaxy S20 zaczyna powoli stawać się najbardziej niedopracowanym smartfonem w historii koreańskiej marki. Użytkownicy flagowca Samsunga skarżą się bowiem na coraz więcej problemów technicznych, które utrudnią korzystanie z telefonu.

Lista kłopotów jest całkiem spora, począwszy od przegrzewania się, poprzez szybsze wyczerpywanie się baterii, aż po wolny czytnik odcisków palców. Wprawdzie działanie tego ostatniego można przyspieszyć, ale nie da się tak łatwo rozwiązać kłopotów z aparatem w europejskiej wersji Galaxy S20 Ultra. Według użytkowników, po instalacji jednej z ostatnich poprawek aparat zaczął mieć problem z ustawianiem ostrości.

Lista problemów jest jeszcze dłuższa, a najnowszą na niej pozycją jest wyświetlacz. Użytkownicy europejskiego modelu Galaxy S20 Ultra z Exynosem informują o nowym problemie dotyczącym wyświetlacza. W niektórych aplikacjach wyświetlacz nabiera zielonego zabarwienia. Na szczęście zielony ekran nie zostaje na stałe, ale pojawia się w najmniej spodziewanych momentach.

Co ciekawe, podobnie jak problem z aparatem, wada ekranu objawiła się po instalacji kwietniowej poprawki bezpieczeństwa. To w sumie dobra wiadomość, gdyż może oznaczać iż problem nie jest natury sprzętowej i powoduje go jakiś błąd oprogramowania. Wystarczy więc kolejna poprawka, która naprawi wadę. Interesujące jest jednak to, że dotyka tylko wersję z procesorem Exynos i nie pojawia się z modelu ze Snapdragonem.

Samsung ewidentnie będzie musiał popracować nad testowaniem aktualizacji przed wypuszczeniem ich na rynek. Nie jest to bowiem pierwsza tego typu wpadka koreańskiej marki.

Galaxy S20 Ultra

Źródło

You may also like...