TikTok: nowe funkcje kontroli rodzicielskiej

Kolejni użytkownicy mogą już korzystać z nowych funkcji kontroli rodzicielskiej, dostępnych w TikTok. Aplikacja udostępniła je na kolejnych rynkach.

TikTok to obecnie jedna z najpopularniejszych na rynku aplikacji mobilnych, która przyciąga szczególnie młodszych użytkowników. Niestety wiąże się to również z ryzykiem, że będą mieli dostęp do treści, które nie są dla nich przeznaczone. Na szczęście twórcy aplikacji udostępnili nowe funkcje kontroli rodzicielskiej.

Funkcje pojawiły się wprawdzie w zeszłym miesiącu, lecz początkowo mogli z nich korzystać tylko użytkownicy z Wielkiej Brytanii. Na szczęście twórcy aplikacji właśnie rozszerzyli ich dostępność na pozostałe kraje.

Nowe funkcje rodzicielskie dostępne są w ramach zbiorczego pakietu funkcji o nazwie Family Pairing. Dają rodzicom zdecydowanie większą kontrolę nad tym w jaki sposób dzieci korzystają z popularnej aplikacji. Rodzic może więc wybrać różne ustawienia ograniczeń, dostosowując je niezależnie dla każdego z dzieci. Na przykład ekran zarządzania czasem pozwala określić ile czasu dziecko może każdego dnia spędzić z aplikacją. Dodatkowo automatycznie wyświetla na ekranie specjalne filmy przygotowane przez partnerów, które sugerują zrobienie przerwy od aplikacji.

Najbardziej przydatne może być jednak narzędzie o nazwie Restricted Mode, które zabezpiecza przed wyświetlaniem nieodpowiednich treści. Natomiast Direct Messages pozwala określić kto może wysyłać wiadomości do naszego dziecka lub całkowicie usunąć tę funkcję. Dodatkowo aplikacja od 30 kwietnia z automatu wprowadzi własne ograniczenie dotyczące bezpośrednich wiadomości. Uniemożliwi wysyłanie ich użytkownikom w wieku poniżej 16 lat.

Funkcja Family Pairing za kilka tygodni dotrze do użytkowników na wszystkich rynkach. Aby z niej korzystać, rodzice muszą połączyć konta swych dzieci z własnym.

TikTok

Źródło

You may also like...