Apple zmieni podejście do obsługi smartfonów

Chodzą słuchy, że Apple wreszcie zdecyduje się wyposażyć iPhone w rysik. Firma ponoć już podpisała umowę z tajwańskim dostawcą odpowiednich podzespołów.

Apple już od dawna zastanawia się nad wyposażeniem swych smartfonów w rysiki. Steve Jobs był wprawdzie przeciwny takiemu pomysłowi, lecz nowy dyrektor koncernu ma bardziej praktyczne podejście do tej kwestii. Przy coraz większych ekranach, piórko znacznie poprawiłoby komfort obsługi sprzętu, umożliwiając wykonywanie działań wymagających precyzji, jak np. szkicowanie.

Chińskie media sugerują, że realizacja koncepcji wyposażenia sprzętu w stylus może być bliższa niż sądzimy. Według nich Apple mogło podpisać umowę z jednym z tajwańskich dostawców takich akcesoriów. Firmą, z którą amerykański koncern planuje współpracować jest Elan i to właśnie ona dostarczy chipy do nowych modeli iPhone’a. Z przecieków wynika jednak, że rysik dostanie tylko model z 6,5-calowym wyświetlaczem. To logiczne założenie, gdyż tak duży ekran idealnie nadawałby się do współpracy z rysikiem.

Naturalnie musimy pamiętać, że są to na razie tylko plotki. Czy tegoroczny iPhone faktycznie zostanie wyposażony w rysik, przekonamy się dopiero we wrześniu, gdy Apple zaprezentuje swój sprzęt.

rysik

Źródło: Money.udn.com

You may also like...