iPhone dostanie długo oczekiwaną funkcję

Chińscy operatorzy sugerują, że nowy iPhone może dostać funkcję Dual-SIM. Oznaczałoby to, że użytkownik będzie mógł korzystać równocześnie z dwóch numerów telefonów.

iPhone choć uchodzi za nowoczesny smartfon, to nie oferuje swym użytkownikom niektórych opcji, które posiadają urządzenia z Androidem. Dotyczy to m.in., funkcji Dual-SIM, czyli obsługi dwóch kart operatora. Ma ją znakomita większość produktów działających na platformie Google, a niektóre obsługą nawet trzy karty. Tymczasem sprzęt amerykańskiej firmy wciąż się jej nie dorobił.

Chodzą jednak słuchy, że tegoroczne modele smartfonów firmy z Cupertino mogą taką funkcję otrzymać. Informacja pochodzi od chińskich operatorów telekomunikacyjnych, będących partnerami Apple. Jednym z nich jest China Mobile, jeden z największych telekomów w tym kraju, który zamieścił na swej stronie ilustrację jabłka z dwiema kartami SIM. Podobne doniesienia pochodzą od firmy China Telecom, która również sugeruje obecność dwóch kart SIM.

Apple nie potwierdza ani nie zaprzecza tym doniesieniom. Nie można jednak wykluczyć, że firma faktycznie planuje taką wersję smartfona, która mogłaby być oferowana tylko w Chinach. Wzbogacenie sprzętu o funkcję Dual-SIM mogłoby pomóc koncernowi w rywalizacji z lokalnymi firmami.

Dual-SIM

Dual-SIM

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...