Montblanc pokazał smartwatch ze Snapdragonem

Firma Montblanc zapowiedziała pierwszy smartwatch z nowym Snapdragonem. Model Summit 2 do sprzedaży trafi już w październiku.

Wiemy już, że zaprezentowany w tym tygodniu Snapdragon Wear 3100, znajdzie się wkrótce w pierwszych zegarkach. Jednym z nich będzie Summit 2, luksusowy sprzęt pochodzący od firmy Montblanc znanej z produkcji wiecznych piór.

Jest to już druga generacja smartwatcha sprzedawanego od zeszłego roku. Podobnie jak inne produkty Montblanc, ten także skierowany jest do klientów o dużych wymaganiach i grubym portfelu. Sprzęt posiada więc kopertę ze stali szlachetnej pokrytą PVD, zaś wyświetlacz chroniony jest przez szafirowe szkło. Dopełnieniem obrazu luksusu jest skórzany pasek, taki sam jak w tradycyjnych zegarkach. Oczywiście będzie to tylko jedna z dostępnych opcji.

Summit 2 pożycza wzornictwo od starszego brata. Jest ono więc równie minimalistyczne, nie tracąc nic z funkcjonalności. Tę ostatnią zapewnia spora korona pełniąca również funkcję przycisku ułatwiająca jego obsługę, wraz z ekranem dotykowym. Sercem zegarka jest oczywiście zaprezentowany właśnie procesor Snapdragon Wear 3100, który ma być wydajny i będzie zużywać mało energii. Zegarek posiada też GPS, NFC, a także 4G LTE. Natomiast jego systemem operacyjnym jest Wear OS.

Produkt trafi do sprzedaży już w październiku. Jego cena nie jest na razie znana, ale biorąc pod uwagę, że cena poprzednika zaczynała się od 1500 dolarów, ten też nie będzie tani.

Summit 2

Źródło: Digitaltrends.com

You may also like...