Klienci Amazonu zapłacą za zakupy własną dłonią

Amazon opatentował nową technologię bezdotykowych płatności. Klienci amerykańskiej firmy, mogliby płacić za zakupy za pomocą skanu własnej dłoni.

Dostępne na rynku różnego rodzaju bezstykowe systemy płatności sprawiły, że podczas płacenia za zakupy coraz rzadziej korzystamy z gotówki. Najczęściej płacimy kartą, jednak spora część konsumentów wykorzystuje w tym celu także smartfony oraz smartwatche, korzystając z mobilnych aplikacji do płatności. W niektórych krajach idzie się jeszcze dalej i np. w Chinach można płacić za pomocą skanu własnej twarzy.

Amazon również pracuje nad nowymi metodami bezstykowej płatności, a jedną z koncepcji amerykańskiej firmy prezentuje najnowszy jej patent. Dokument opisuje technologię autoryzacji płatności za pomocą dłoni użytkownika. Specjalny system odczytywałby charakterystyczne cechy dłoni, takie jak zmarszczki oraz układ żył, na ich podstawie identyfikując konsumenta.

Aktualnie jest to tylko patent, więc nie ma pewności czy firma zdecyduje się wykorzystać ten pomysł. Musimy jednak pamiętać, że Amazon oferuje swym klientom zautomatyzowane sklepy Amazon Go. W takich placówkach nie ma personelu, zaś produkty wybrane przez konsumenta są automatycznie skanowane, zaś należność doliczana do jego konta. Taka technologia płatności byłaby doskonałym rozwiązaniem dla tego typu sklepu. Klient nie musiałby wyciągać portfela i karty kredytowej, gdyż zapłaciłby machając dłonią przed skanerem.

Według New York Post, już we wrześniu bieżącego roku, firma testowała podobną technologię na klientach sieci Whole Food. Być może termin wprowadzenia rozwiązania opisanego w nowym patencie, jest bliższy niż sądzimy.

Amazon

Źródło

You may also like...