Galaxy Note 9 dostał piątą betę nowego Androida

Premiera systemu Android 10 dla Galaxy Note 9 jest już coraz bliżej. Flagowiec dostał dziś piątą wersję beta, którą na razie udostępniono w Korei Południowej.

Zgodnie z daną przez Samsunga obietnicą, Galaxy Note 9 powinien dostać Androida 10 już w styczniu przyszłego roku. Póki co, inżynierowie koreańskiego koncernu wciąż pracują nad doszlifowaniem aktualizacji i właśnie udostępniono piątą już betę nowego systemu.

Na tę chwilę mogą ją pobrać tylko mieszkańcy Korei Południowej, gdyż producent ze zrozumiałych względów, to właśnie tam najpierw ją udostępnił. Za kilka dni powinna jednak trafić także na inne rynki, w tym rzecz jasna do krajów europejskich.

Obecna beta to już ostatnie szlify nadchodzącej aktualizacji, więc nie oferuje żadnych nowych funkcji, lecz jedynie łatki. W tym wypadku są to łatki dla dwóch niezbyt poważnych błędów. Pierwsza rozwiązuje problem z ikonami panelu szybkiego dostępu, które w poprzedniej becie nie funkcjonowały prawidłowo. Druga łatka usprawnia współpracę systemu biometrycznego z usługami Samsung Pay oraz Samsung Pass.

Prawdopodobnie jest to już ostatnia beta, jaką Samsung udostępni użytkownikom, więc kolejna będzie już pełną wersją systemu.

Galaxy Note 9

Źródło

You may also like...