iPhone 6s w AnTuTu bije konkurencję na głowę

Dotychczas popularny benchmark AnTuTu testujący wydajność nowoczesnych smartfonów, przeznaczony był przede wszystkim dla urządzeń z Androidem i nie obsługiwał platformy iOS. To się właśnie zmieniło i wyszła właśnie również wersja dla iPhone’a, która pokazuje moc drzemiącą w iPhonie 6s.

AnTuTu postanowił wreszcie zacząć wspierać urządzenia funkcjonujące na platformie iOS i najnowsza wersja tego popularnego benchmarka, po raz pierwszy z historii tej aplikacji, pozwala testować wydajność iPhone’ów. Testy robią duże wrażenie, gdyż pokazują, że najnowsze modele smartfonów Apple, mianowicie iPhone 6S oraz iPhone 6s Plus biją konkurencję na głowę.

Oba wyposażone w najnowszy procesor A9, uzyskały imponujący wynik 132,620 punktów, trafiając od razu na pierwsze miejsce zestawienia najmocniejszych smartfonów, znacznie przy tym wyprzedzając najnowszego Huawei Mate 8. Samsung też ma powód do zadowolenia, gdyż jego procesor Exynos 7420, zainstalowany w Meizu Pro 5, Samsungu Galaxy Note 5, oraz Samsungu Galaxy S6 edge+, zajmuje w tym zestawieniu trzy miejsca, jednak nawet nie zbliża się do rywala.

Zobacz najtańsze smartfony

Oczywiście trzeba pamiętać, że ten benchmark nie odzwierciedla pełnej wydajności smartfona, lecz jedynie jego procesora, a poza tym w przeszłości zdarzało się, że firmy oszukiwały, stosując różnego rodzaju sztuczki, by wynik był wyższy.

Źródło: Antutu.com

You may also like...