iPhone 6s z wydajniejszą baterią

Wprawdzie redaktorzy witryny iFixit, którzy rozebrali iPhone’a 6s potwierdzili, że nowy smartfon ma baterię mniejszą od swego poprzednika, to dzięki kilku sztuczkom udało się sprawić, że sprzęt funkcjonuje nieco dłużej od iPhona’a 6.

Kilka dni temu iFixit rozebrało iPhone’a 6s pozwalając nam rzucić okiem na konstrukcję najnowszego smartfona Apple. Dowiedzieliśmy się również, że zamontowano w nim nieco mniejszą baterię i pojemności 1715 mAh niż w poprzednim modelu, który posiada 1810 mAh akumulator.

Mogłoby się więc wydawać, że mniejsza bateria w połączeniu z mocniejszym procesorem sprawi, że iPhone 6S będzie działał znacznie krócej. Okazuje się jednak, że nie. Redaktorzy witryny PhoneArena przeprowadzili własne testy porównawcze, dotyczące długości czasu pracy. Wynika z nich, że dzięki zastosowanym przez Apple sztuczkom dotyczącym procedur oszczędzania energii, mimo mniejszej baterii sprzęt działa dłużej i w sumie będzie funkcjonował przez 8 godzin i 15 minut. Dla porównania poprzednik działał 5 godzin i 22 minuty.

Mimo to produktowi Apple wciąż daleko do prawdziwego lidera w tej materii, jakim jest Samsung Galaxy S6 Active. Smartfon działa na jednym ładowaniu aż 12 godzin i 9 minut.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...