iPhone 7 będzie obsługiwany w rękawicach

Apple chce zwiększyć atrakcyjność swych smartfonów w oczach konsumentów, więc stara się wyposażyć kolejną generację iPhone’a w najnowsze zdobycze technologii. Kolejnym pomysłem, który firma chce zrealizować, będzie umożliwienie jego obsługi przez dłonie ubrane w rękawiczki.

Technologia ekranów dotykowych sprawia, że aby je obsługiwać, palce muszą dotykać powierzchni wyświetlacza. Jest to problematyczne zimą, gdy nasze dłonie ubrane są w rękawice, więc odebranie połączenia, czy wstukanie numeru wymaga ich zdjęcia. Oczywiście istnieją specjalne rękawice do obsługi smartfonów, ale po pierwsze trzeba za nie dodatkowo zapłacić, a po drugie ich wzornictwo nie każdemu musi się podobać, bo np. wolelimy nasze wypasione rękawice narciarskie z systemem podgrzewania.

Apple może mieć więc znacznie ciekawsze rozwiązanie, gdyż opatentowało właśnie nową technologię o nazwie Glove Touch Detection. Jak sugeruje jej nazwa, pozwoli to obsługiwać ekran dotykowy smartfona mając na dłoniach rękawiczki. Co więcej, pierwszym modelem smartfona, w którym ta technologia zostanie wykorzystana, ma sporą szansę zostać właśnie iPhone 7.

Jeśli takie rozwiązanie pojawiłoby się w iPhonie 7, jego użytkowanie zimą stałoby się zdecydowanie wygodniejsze.

Źródło: Patentlyapple.com

You may also like...