iPhone 7 może być wodoodporny

Oczy konsumentów z całego skupiają się obecnie na Samsungu i jego Galaxy S7, ale nie można zapominać, że Apple też pracuje nad nowym smartfonem, jakim jest iPhone 7. Najnowsze doniesienia sugerują, że sprzęt może być wodoodporny.

Smartfony zasadniczo nie są odporne na zalanie wodą i dotychczas jedynie Sony zapewniało tę cechę w modelach z rodziny Xperia, aczkolwiek niedawno z niej zrezygnowało. Szkoda, gdyż kontakt z wodą, np. poprzez wpadnięcie do toalety, to jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzeń smartfonów. Być może wkrótce tę samą cechę będą posiadać nowe iPhone’y. Jak donoszą przedstawiciele firmy TrendForce zajmującej się badaniami rynku, iPhone 7 może nie tylko otrzymać 3 GB pamięci RAM, lecz także będzie posiadał wodoodporną obudowę.

Informacje należy na razie potraktować jako spekulacje, ale trzeba przyznać, że odporność na wodę byłaby bardzo pożądana. Większa ilość pamięci także korzystnie wpłynęłaby na działanie aplikacji, znacznie zwiększając też funkcjonalność tych smartfonów w zakresie wielozadaniowości.

Źródło: Trendforce.com

You may also like...