PlayStation 4 będzie kompatybilne z PS2

Po tym jak Microsoft zadbał o to, by Xbox One stał się kompatybilny z konsolą Xbox 360, Sony zmieniło zdanie w tej sprawie i uznało, że PlayStation 4 również potrzebuje takiej funkcji. Nowa konsola nie będzie jednak kompatybilna z PS3, lecz z nieco starszym modelem, jakim jest PlayStation 2.

Sony przy wielu okazjach podkreślało, że PlayStation 4 nie będzie kompatybilne z PS3, choć pewnie wielu posiadaczy tej konsoli przyjęło by taką funkcję z otwartymi ramionami. Tymczasem 12 listopada Xbox One otrzymał najnowszą aktualizację, która wyposaża go w kompatybilność z Xboxem 360 i dzięki temu można na nim uruchomić około setkę tytułów pochodzących ze starszej konsoli.

Japoński koncern zdaje sobie sprawę, że w ten sposób traci w oczach klientów, więc zdecydowało się wyposażyć swe PlayStation 4 we wsteczną kompatybilność. Nie będzie ona jednak dotyczyć PS3, lecz PlayStation 2. Na razie jest to funkcja dość ograniczona, ponieważ działa tylko z kilkoma grami, mianowicie: Star Wars: Bounty Hunter, Star Wars: Jedi Starfighter, Star Wars Racer: Revenge oraz Super Star Wars, które dostępne są w pakiecie z PS4 oraz grą Star Wars Battlefront.

Tanie gry na PlayStation 4

Wymienione tytuły działają na emulatorze PS2, który jak twierdzą przedstawiciele Sony, wkrótce zostanie rozszerzony także na inne gry. O ile jednak wsteczna kompatybilność z PS3 miała sens, gdyż wiele osób posiada jeszcze sporo tytułów z tej konsoli, o tyle możliwość uruchamiania tytułów z PS2, będzie raczej mało przydatna.

Źródło: Wired.com

You may also like...