iPhone 7 na pewno bez wejścia słuchawkowego

Parę tygodni temu pojawiły się plotki sugerujące, iż iPhone 7 zostanie pozbawiony wejścia słuchawkowego, a zamiast tego słuchawki będą podłączane przez wielofunkcyjne złącze Lightning służące do transmisji danych oraz sygnału audio. Plotki okazały się prawdziwe.

Chińskie strony Anzhuo.cn oraz Wei Feng twierdzą, że potwierdzenie tej informacji uzyskały od chińskich dostawców podzespołów, którzy zaopatrują Apple w komponenty wykorzystywane do produkcji iPhone’ów. Są to dość wiarygodne źródła, więc można założyć, że faktycznie tak będzie. Apple zresztą ciągle dąży do odchudzania swych smartfonów, a wejście słuchawkowe jest przeszkodą w realizacji tego planu. Z punktu widzenia użytkownika nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż będzie wymagać zakupu nowych słuchawek, które w dodatku trzeba będzie ładować.

Obie witryny zapewniają, że w iPhonie 7 oraz iPhonie 7 Plus nie będzie już 3,5 mm wejścia słuchawkowego, zaś Apple zacznie oferować własne słuchawki z technologią Bluetooth. Koncern może też wprowadzić do sprzedaży nowe ich modele wyposażone w złącze Lightning, poza tym w sprzedaży są już bezprzewodowe słuchawki, takie jak Powerbeats 2, Solo2 czy Studio, które na pewno będą współpracowały z nowym iPhonem 7.

Zobacz najtańsze smartfony

Źródła sugerują także, że Apple rozważa wyposażenie swego nowego smartfona w bezprzewodowy system ładowania baterii, który od dawna posiada konkurencyjny sprzęt.

Źródło: Anzhuo.cn

You may also like...