Samsung patentuje składany smartfon z projektorem

Smartfony oferują już wiele różnych funkcji, jednak ich producenci dążą do zwiększenia możliwości tych popularnych urządzeń. Najnowszy patent Samsunga sugeruje, że w przyszłości mogą one zostać wyposażone również w projektor, wyświetlający obraz na dużym ekranie.

Kiedyś telefony komórkowe poddawane były miniaturyzacji, jednak wraz z pojawieniem się smartfonów, trend ten został odwrócony i obecnie z roku na rok rośnie wielkość tych urządzeń oraz rozmiary ich wyświetlaczy. Wielu producentów zdaje sobie jednak sprawę, że noszenie w kieszeni urządzenia o rozmiarach zbliżonych do patelni grillowej, może nie być najwygodniejsze, dlatego coraz częściej pojawiają się pomysły urządzeń składanych.

Zobacz najtańsze smartfony

Jeden z nich pojawił się w najnowszym patencie koncernu Samsung, który opisuje urządzenie składane niczym książka, które posiada kilka interesujących cech. Jedną z nich jest system wyświetlania hologramów, który prezentować miałby w powietrzu stereoskopowe obrazy. Drugim jest projektor wbudowany w urządzenie, który mógłby wyświetlać obraz na dowolnej powierzchni.

Pamiętajmy, że są to jednak tylko pomysły, które mogą, lecz nie muszą zostać zrealizowane. Do sieci trafiło już kilka patentów Samunga na składane urządzenia przenośne, lecz jak dotąd żadna z tych nowinek technologicznych nie pojawiła się w sprzedaży.

Źródło: Patentlymobile.com

You may also like...