iPhone 6c na kolejnych renderach

Już za kilka tygodni do sprzedaży trafi iPhone 6c, który będzie pierwszym smartfonem Apple wprowadzonym na rynek wiosną, a który ma zainteresować produktami firmy konsumentów preferujących nieco tańsze smartfony.

Jeszcze w tym miesiącu powinna ruszyć produkcja iPhone’a 6c, będącego kolejną już próbą wejścia Apple na rynek tańszych smartfonów. Urządzenie trafi do sprzedaży już wiosną i będzie pierwszy raz, gdy amerykański koncern odejdzie od swej dotychczasowej strategii jesiennych premier.

Model ten ma być tańszy od iPhone’a 6s, lecz niższa cena będzie okupiona bardziej okrojoną specyfikacją techniczną. Mówi się o 4-calowym wyświetlaczu, procesorze A9 z 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci użytkowej, chipie NFC wspierającym system płatności Apple Pay, czytniku Touch ID, a także baterii o pojemności 1642 mAh. Tańszy model nie będzie natomiast posiadał ekranu OLED, a także zostanie pozbawiony technologii 3D Touch, gdyż są zarezerwowane dla flagowych modeli.

Zobacz najtańsze smartfony

iPhone 6c zastąpić ma iPhone’a 5s, będącego obecnie podstawowym modelem w ofercie Apple, który oferowany jest w cenie 450 dolarów. Jego cena powinna być zbliżona do starszego modelu, co powinno uczynić z niego bardzo interesujący sprzęt.

Na razie iPhone 6c nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, jednak w sieci pojawiła się garść zupełnie nowych renderów, które pokazują nam jak nowy model może wyglądać. Pamiętajmy jednak, że jest to tylko wizja jednego z fanów i nie ma nic wspólnego z prawdziwym wzornictwem nowego modelu.

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...