Mniej fałszywych recenzji w Google Play Store

Koncern Google zapowiedział wprowadzenie nowych mechanizmów, które powinny znacznie ograniczyć ilość fałszywych recenzji pojawiających się w sklepie Play Store. W ten sposób klienci nie będą naciągani na zakup kiepskich aplikacji.

Wielu z nas, kupując jakiś produkt, posiłkuje się jego recenzjami dostępnymi w sieci, by sprawdzić, czy na pewno spełni nasze oczekiwania. Podobnie jest w przypadku mobilnych aplikacji i zanim kupimy którąś na naszego smartfona, czytamy jej recenzję.Recenzję mają duży wpływ na sprzedaż takich aplikacji, więc produkt, który będzie słabo oceniany, wzbudza mniejsze zainteresowanie niż ten z pozytywną recenzją. Oszuści mają jednak metody fałszowania recenzji, które pozwalają im wypromować produkt słaby.

Metody są bardzo różne, często są to fałszywe konta użytkowników, lub też różnego rodzaju malware takie jak Googligan, o którym pisałem w dniu dzisiejszym. Oprogramowanie to przejmuje kontrolę nad naszym kontem Google i pozwala hakerom wykorzystać je do napisania fałszywej recenzji.Google zamierza jednak ukrócić ten proceder. Firma poinformowała, że wprowadza nowe narzędzia, które pozwolą jej znacznie sprawniej wykrywać fałszywe recenzje zamieszczane w Play Store.

Dotyczy to także fałszywych ocen aplikacji, więc być może wkrótce przestaniemy się nabierać na kiepskie produkty.

Źródło: Android-developers.blogspot.my
http://android-developers.blogspot.my/2016/11/keeping-it-real-improving-reviews-and-ratings-in-google-play.html

You may also like...