iPhone 7 przegrywa w szybkości ładowania baterii

iPhone 7 może wygrywać z konkurencją w kwestii wydajności procesora, ale przegrywa z nią na innym polu. Najnowszy smartfon koncernu Apple ładuje się dość wolno, zostając w tyle urządzeniami Samsunga.

W przypadku nowoczesnych smartfonów ważna jest nie tylko pojemność baterii, ale też czas jej ładowania. Generalnie im jest krótszy, tym większa funkcjonalność takiego sprzętu. Niestety pod tym względem, na tle konkurencji słabo wypadają iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus.

Witryna AnandTech przetestowała kilka najpopularniejszych modeli smartfonów pod kątem szybkości ładowania baterii i okazało się, że nowe produkty firmy Apple wypadają na tyle innych nieco gorzej. A jakby tego było mało, wyniki są słabsze od poprzednich modeli.

Jak widać na poniższej grafice, pełne naładowanie iPhone’a 7 Plus zajmuje aż 2,8 godzin. Dla porównania poprzednikowi zajmowało to 2,56 godzin. Nieco lepiej jest z mniejszym iPhonem 7, który ładuje się 2,08 godziny. Tymczasem iPhone 6s do pełna naładował się w czasie 1,94 godziny. Oczywiście te różnice to kwestia odrobinę bardziej pojemnych akumulatorów, jednakże Apple mogło nad tym nieco popracować. Tym bardziej, że sprzęt Samsunga wypada znacznie lepiej.

iPhone 7 nie jest jednak taki najgorszy. Z Samsungiem wprawdzie nie ma szans, ale za to wyprzedza inne firmy.

Źródło: Anandtech.com

You may also like...