Aktualizacja Pokemon GO blokuje grę w czasie jazdy

Niantic Labs wypuściło kolejną aktualizację do wciąż popularnej gry Pokemon GO. Najnowszy patch powstał z myślą o bezpieczeństwie użytkowników i blokuje możliwość grania w czasie prowadzenia auta.

Gdy Pokemon GO pojawiło się na rynku, znacznie wzrosła liczba wypadków samochodowych, spowodowanych przez graczy którzy podczas prowadzenia auta, próbowali łapać Pokemony. Producent po kilku miesiącach obecności gry na rynku, wreszcie zablokował taką możliwość.Najnowsza aktualizacja wypuszczona przez producenta uniemożliwia zabawę w czasie jazdy. Działa to w bardzo prosty sposób, jeśli bowiem aplikacja wykryje, że poruszamy się z prędkością powyżej 48 km/h, wówczas Pokemony przestaną pojawiać się miejscu, w którym się znajdujemy. Nie będzie też rejestrowany pokonywany dystans potrzebny do wykluwania się jajek.

Niestety nie jest to dobry pomysł, zaś twórcy chyba nie do końca wszystko przemyśleli Aplikacja bowiem nie jest w stanie rozróżnić, czy prowadzimy pojazd, czy też jesteśmy tylko jego pasażerem. Zasadniczo blokuje więc możliwość zabawy we wszystkich środkach transportu, np. pociągu czy autobusie.Teoretycznie w obrębie miasta nie będzie to problemem, gdyż wówczas osiągana prędkość mieści się w limicie. Ale jeśli wybieramy się z dzieckiem np. by odwiedzić rodzinę mieszkającą w innym mieście, to nie będzie mogło się bawić.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...