iPhone 7 trapiony serią awarii. Zimne luty powodują bootloop

Użytkownicy poprzednich generacji smartfonów Apple mają coraz większy problem ze swym sprzętem. Rośnie bowiem liczba awarii modeli z rodziny iPhone 7 oraz 7 Plus, które wpadają w boot loop, a także przestaje w nich funkcjonować mikrofon.

Produkty firmy Apple wprawdzie nigdy nie były sprzętem całkowicie bezawaryjnym. Można jednak można odnieść wrażenie, że w ostatnim czasie poziom ich usterkowości znacznie się podniósł, co oczywiście bardzo martwi ich posiadaczy. Kolejnym sprzętem, którego trapią obecnie poważne problemy techniczne są modele iPhone 7, 7 Plus.

Liczba usterek w tych smartfonach staje się coraz poważniejsza i są to awarie niezwykle uciążliwe z punktu widzenia użytkownika. Posiadacze tych modeli zgłaszają bowiem problem z mikrofonem, także bootloopy, które praktycznie uniemożliwiają korzystanie z telefonu. Sprawa wygląda jednak znacznie gorzej, gdyż serwisy zajmujące się naprawą tej usterki twierdzą, że jest ona spowodowana utratą połączenia pomiędzy płytą główną i chipem audio. Pojawiają się bowiem tzw. zimne luty, które przerywają kontakt pomiędzy podzespołami.

Przyczyna tej awarii nie jest znana. Użytkownicy sugerują, że może to być spowodowane upadkami telefonu, ale inni twierdzą, że to wina naprężeń pojawiających się podczas normalnego użytkowania. W każdym razie problem jest poważny, bo zrestartowany wówczas telefon zawiesza się, stale wyświetlając na ekranie logo Apple.

Oczywiście rozwiązanie tego problemu nie jest specjalnie trudne, wystarczy bowiem naprawić ścieżki na płycie głównej. Problem w tym, kto miałby to zrobić. Jest to prawdopodobnie wada konstrukcyjna sprzętu, a tymczasem uszkodzone urządzenia już dawno nie są objęte gwarancją. Użytkownicy muszą więc oddawać je do serwisu i płacić z w własnej kieszeni.

Na razie nie wiadomo jak Apple zamierza rozwiązać sprawę. Firma wydała jedynie oświadczenie, w którym zapowiada zbadanie problemu, zapewniając równocześnie, że dotyka on niewielkiej liczby urządzeń.

iPhone 7

Źródło: Motherboard.vice.com

You may also like...