iPhone 8 bez szybkiego internetu 1 Gbps

Patentowa batalia prowadzona przez Apple z firmą Qualcomm może zaszkodzić jej produktom. Z jego powodu iPhone 8 nie dostanie szybkiego internetu.

iPhone 8 ma być od swych poprzedników lepszy pod każdym niemal względem. Nie tylko otrzyma ekran w technologii OLED, ale też dostanie szybki internet LTE o prędkości 1 Gbps. Ten ostatni stoi jednak pod dużym znakiem zapytania.

Przez dłuższy czas smartfony Apple używały modemów Qualcomma. Zeszłoroczny iPhone 7 został wyposażony w modem Intela. Obecnie w zależności od rynku, niektóre wersje mają modem jednej lub drugiej firmy.

Stało się tak z powodu sporu pomiędzy Apple i Qualcommem, dotyczącego opłat licencyjnych za modemy Qualcomma. Firma z Cupertino twierdzi, że wysokość opłat jest zbyt duża i grozi wstrzymaniem pieniędzy, jeśli nie uda się dojść do porozumienia. Dla klientów może to oznaczać, że iPhone 8 nie dostanie modemu Qualcomm X16. Układ o prędkości 1 Gbps jest instalowany m.in., w Galaxy S8.

Intel także pracuje nad gigabitowym modem LTE. Jego produkt nie będzie jednak gotowy w tym roku, więc nie można go zainstalować w nowym smartfonie.

Innymi słowy iPhone 8 będzie pobierał pliki z wolniejszą prędkością niż smartfony innych firm. Może to użytkownikom nieco utrudnić korzystanie z nowoczesnych usług multimedialnych.

iPhone 8

Źródło: Slashgear.com

You may also like...