iPhone 8 bezbłędnie rozpozna swego użytkownika

Japońska gazeta Nikkei sugeruje, że iPhone 8 dostanie technologię rozpoznawania twarzy. Zapewni ją tajwańska firma Largan, która rozpoczyna produkcję podzespołów.

Apple dotychczas zabezpieczało swe smartfony przy pomocy technologii Touch ID, czyli czytnika linii papilarnych umieszczonego w przycisku Home. Hakerzy robią się jednak coraz sprytniejsi, więc w przyszłości taki rodzaj zabezpieczenia może nie wystarczyć.

Od pewnego czasu mówi się, że iPhone 8 może zostać wyposażony w technologię rozpoznawania twarzy. Do tej pory były to tylko plotki, ale teraz wiemy już na pewno, że tak właśnie będzie. Japońska gazeta Nikkei donosi bowiem bowiem, że odpowiednie wyposażenie dostarczy Apple tajwańska firma Largan.

Informację tę potwierdził sam prezes przedsiębiorstwa Adam Lin, zapewniając, że jego firma w drugiej połowie roku, będzie miało gotowe specjalne sensory 3D. Largan to jeden z dostawców części, od kilku lat współpracujący z Apple, który w przeszłości produkował do iPhone’a soczewki do aparatów.

Technologia rozpoznawania twarzy nie będzie jedyną nowością, którą zaoferuje swym klientom iPhone 8. Nowy smartfon otrzyma bowiem także bezprzewodowe ładowanie oraz wodoszczelność, co zostało już potwierdzone przez prezesa firmy Wistron.

iPhone 8

Źródło: Nikkei.com

You may also like...