iPhone 8 może być trudno dostępny

Problemy z produkcją paneli OLED mogą sprawić, że iPhone 8 będzie trudno dostępny. We wrześniu do sklepów trafi tylko 4 mln sztuk.

Pomysł wyposażenia najnowszego iPhone’a w ekran OLED, może sprawić Apple poważne kłopoty. Źródła donoszą bowiem o problemach z produkcją tych paneli, które mogą wpłynąć na dostępność telefonu.

Nie jest tajemnicą, że iPhone 8 dostanie 5,8″ panel w technologii OLED. Będzie to dla Apple spory skok technologiczny, gdyż firma dotychczas trzymała się tylko ekranów LCD. Niestety przejście na nową technologię nie obejdzie się bez poważnych problemów.

Źródła zbliżone do dostawców części amerykańskiego koncernu, donoszą bowiem o problemach z produkcją OLED’ów. Ponoć ciężko jest uzyskać odpowiednią jakość, której życzy sobie Apple. Wprawdzie panele dostarcza Samsung, lecz ich dostawy są mocno ograniczone, co wypłynie na dostępność samego telefonu.

Eksperci twierdzą, że we wrześniu do sklepów trafić może jedynie 3-4 mln egzemplarzy nowego telefonu. Apple chce do końce bieżącego roku na rynek trafiło 50-60 mln sztuk nowego sprzętu, ale ciężko będzie zrealizować ten plan. Co więcej, zwykle w pierwszy weekend firma sprzedaje około 10 mln telefonów, więc z pewnością nie wystarczy go dla wszystkich chętnych.

Na szczęście nie będzie żadnych problemów z nabyciem modelu iPhone 7s oraz iPhone 7s Plus, które pozostaną przy standardowych panelach LED.

iPhone 8

Źródło: Neowin.net

You may also like...

1 Response

  1. Sierpień 8, 2017

    […] Nie jest to jednak dobra wiadomość dla klientów pragnących stać się posiadaczami modelu iPhone 8. Oznacza to bowiem nie tylko wyższą cenę telefonu, ale też problemy z jego dostępnością. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *