iPhone 8 Plus z najlepszym aparatem według DxOMark

Specjaliści z DxOMark przetestowali już dwa nowe smartfony firmy Apple. Test wykazał, że model iPhone 8 Plus ma obecnie najlepszy aparat ze wszystkich modeli.

Zestawienie smartfonów z najlepszymi aparatami ciągle się zmienia. Jeszcze niedawno na szczycie listy przygotowanej przez DxOMark mogliśmy zobaczyć Samsungi oraz Google Pixel, a teraz trafił tam nowy produkt Apple.

Specjaliści od fotografii, oceniający jakość zdjęć wykonywanych przez nowoczesne smartfony, wzięli na warsztat model iPhone 8 Plus, który w miniony piątek trafił do sprzedaży. Przeprowadzony przez nich test wykazał, że nowy telefon robi obecnie najlepsze zdjęcia. Natomiast na drugim miejscu znalazł się jego mniejszy brat.

iPhone 8 Plus

Dla wielu może być zaskoczeniem, że oba modele smartfonów Apple znalazły się na różnych miejscach. Ale DxOMark zmieniło nieco kryteria oceny aparatów, uwzględniając kilka nowych czynników m.in., zoom. Aparat zainstalowany w nowym sprzęcie Apple okazał się najlepszy w praktycznie każdej kategorii, dając sobie radę z nagrywaniem filmów oraz obsługą HDR.

iPhone 8 Plus

W przypadku sprzętu z pojedynczym aparatem, model iPhone 8 zepchnął na dalsze miejsce Google Pixel. W przypadku nagrywania wideo był odrobinę lepszy od większego brata. Ale gorszy w jakości zdjęć, a także brakowało mu niektórych funkcji.

Recenzje obu aparatów możecie przeczytać pod powyższymi linkami. Warto dodać, że niebawem trafi do sklepów Google Pixel 2, który znowu może okazać się lepszy od produktów Apple.

iPhone 8 Plus

Źródło: Dxomark.com

You may also like...