iPhone 8 Plus w teście wydajności baterii

W sieci pojawiają się testy baterii modelu iPhone 8 Plus. Wynika z nich, że smartfon osiąga najlepszy wynik pośród konkurencyjnych modeli flagowych.

Użytkownicy flagowych smartfonów zawsze narzekają na zbyt małą baterię, stosując power banki do wydłużenia czasu pracy sprzętu. Z tym problemem najlepiej radzi sobie Apple, którego iPhone’y mimo dość małych akumulatorów, działają zaskakująco długo.

Witryna Phonearena przeprowadziła test długości działania modelu iPhone 8 Plus. Redaktorzy sprawdzili nie tylko ile wytrzyma na jednym ładowaniu, ale też ile zajmie ponowne jego naładowanie do pełna.

Wyniki osiągnięte przez nowy smartfon Apple okazały się rewelacyjne. Telefon działał bez przerwy przez 10 godzin i 35 minut. Dla porównania Galaxy S8, który zajął dopiero czwarte miejsce, osiągnął wynik 8 godzin i 22 minut.

iPhone 8 Plus

Znacznie gorzej produkt Apple poradził sobie jednak w teście ładowania, osiągając najgorszy wynik ze wszystkich telefonów, do których został porównany. Naładowanie baterii zajęło bowiem aż 178 minut. W przypadku flagowca Samsunga, trwa to jedynie 100 minut, a więc niemal o połowę krócej.

iPhone 8 Plus

Oczywiście trzeba pamiętać, że iPhone 8 Plus obsługuje też system szybkiego ładowania. W czasie pół godziny baterię naładujemy do 50%. Apple nie daje jednak odpowiedniego przewodu w komplecie z telefonem i trzeba go dokupić, więc redaktorzy witryny tego nie uwzględnili.

Pod uwagę wzięli jedynie czas ładowania z fabrycznymi akcesoriami dostępnymi w pudełku.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...