Apple zbada puchnące baterie w iPhone 8 Plus

Apple zapowiedziało zbadanie przypadków puchnących baterii w modelu iPhone 8 Plus. W sieci pojawiły się informacje o co najmniej dwóch takich zdarzeniach.

Kilka dni temu opisałem przypadek zniszczenia egzemplarza iPhone 8 Plus, spowodowanego spuchnięciem baterii, która zwiększając swą objętość rozerwała obudowę. Przydarzyło się to pewnej mieszkance Tajlandii, której smartfon kupiony ledwie pięć dni wcześniej, skończył żywot w taki właśnie sposób.

W sieci opisano też drugie takie zdarzenie. W tym przypadku właściciel telefonu twierdzi, że bateria spuchła już w fabrycznym opakowaniu telefonu. Po jego po otwarciu zauważył napompowaną baterię, która kilkukrotnie zwiększyła swe rozmiary i wypchnęła wyświetlacz z obudowy.

iPhone 8 Plus

Apple traktuje sprawę bardzo poważnie i zapewniło, że szczegółowo zbada oba przypadki. Firma poinformowała również, że sprawdzi nie tylko baterie w nowych telefonach, ale też w starszych modelach. A jak wiemy całkiem niedawno media informowały o wadliwych akumulatorach w iPhonie 6s, które zmusiły producenta do uruchomienia programu ich wymiany. Wówczas telefony nieoczekiwanie się wyłączały, nawet jeśli bateria nie była do końca wyczerpana.

iPhone 8 Plus

Na razie nie ma żadnego powodu do niepokoju. Trzeba więc poczekać na oficjalne wyniki śledztwa, zanim będzie można powiedzieć czy problem jest poważny, czy też nie ma się czego obawiać.

iPhone 8 Plus

Źródło: Twitter.com

You may also like...