iPhone 8 z Touch ID we włączniku?

W sieci pojawił się najnowszy patent koncernu Apple, który może rozwiązywać kwestię sensora Touch ID w iPhone 8. Według niego, czytnik znajdzie się we włączniku.

Najnowsze szkice, na których znajdował się iPhone 8 nie wyjaśniały kwestii czytnika Touch ID. Doniesienia sugerowały bowiem, że Apple podobnie jak Samsung, chce zrezygnować z przycisku Home. Nie wiadomo jednak gdzie znajdzie się sensor, który był w nim montowany.

Mówiło się, że firma może go zintegrować z wyświetlaczem, lecz według ostatnich doniesień, technologia nie jest jeszcze gotowa do masowej produkcji. W sieci pojawił się jednak najnowszy patent, który może rozwiązywać tę zagadkę.

Apple złożyło wniosek dwa lata temu, jednak przyznano jej patent zaledwie wczoraj, więc jest to dość świeży pomysł. Może więc zostać wykorzystany w nowym smartfonie. Patent opisuje czytnik odcisków umieszczony w przycisku włączania/usypiania telefonu. Byłoby to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, gdyż wybudzenie sprzętu, równocześnie autoryzowałoby użytkownika.

Nie można więc wykluczyć, że technologia pojawi się nie tylko w modelu iPhone 8, ale też w iPhonie 7s oraz iPhonie 7s Plus.

iPhone 8

Źródło: Patentlyapple.com

You may also like...