iPhone 8 jednak z funkcją rozpoznawania twarzy?

Najnowsze wieści sugerują, że iPhone 8 może jednak dostać funkcję rozpoznawania twarzy użytkownika. Mówi się bowiem, że LG Innotek będzie dostarczał Apple kamery z taką właśnie funkcją.

Od pewnego czasu w sieci krążą plotki sugerujące, iż jedną z wielu funkcji, które dostanie iPhone 8, może być technologia rozpoznawania twarzy. Dotychczas były to jedynie spekulacje, lecz teraz pojawiły się doniesienia sugerujące, że nowy telefon może ją jednak otrzymać.

Koreański serwis The Investor (http://www.theinvestor.co.kr/view.php?ud=20170511000688), powołując się na własne źródła twierdzi, że LG Innotek będzie dostarczał Apple kamery z technologią rozpoznawania twarzy. Podzespoły te będą wytwarzane w nowej fabryce zbudowanej specjalnie do realizacji zamówień firmy z Cupertino. Kompleks powstał kosztem 239 mln dolarów, zaś zamówienie Apple opiewa na kwotę 177 mln dolarów.

Nieoficjalnie mówi się, że technologia rozpoznawania twarzy w iPhonie 8, wykorzystywać będzie obraz 3D. Tym samym ma być znacznie dokładniejsza od tego co oferuje Samsung Galaxy S8.

Dla LG Innotek nie jest to pierwsza współpraca z koncernem Apple. Koreańskie przedsiębiorstwo dostarcza już podwójne moduły tylnych kamer przeznaczone do modelu iPhone 7 Plus.

iPhone 8

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...