iPhone 8 zadebiutuje w październiku. Tak twierdzi dostawca Apple

iPhone 8 pojawi się w sprzedaży w październiku. Taką informację podała firma Finisar, jeden z dostawców podzespołów Apple, specjalizujący się w produkcji laserów.

Mówi się, że najbardziej oczekiwany flagowiec koncernu Apple, zostanie oficjalnie zaprezentowany we wrześniu. Jest to całkiem prawdopodobne, lecz do sprzedaży trafi nieco później, a konkretnie w październiku.

Tak twierdzi firma Finisar, dostarczająca amerykańskiemu koncernowi podzespoły do produkcji smartfonów. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w modułach laserowych o nazwie VCSEL.

Dlaczego Apple potrzebuje laserów? Ponieważ firma chce wyposażyć swój nowy smartfon w obsługę technologii rzeczywistości rozszerzonej. Laser pomaga zapewnić lepsze poczucie głębi oraz umożliwia mapowanie obiektów. Może też zostać wykorzystany w technologii rozpoznawania twarzy, którą iPhone 8 rzekomo ma posiadać.

Naturalnie powyższe doniesienia to tylko plotki i spekulacje. Ale jeśli informacje są prawdziwe, to być może faktycznie premiera nowego smartfonu nieco się opóźni, tak jak już wcześniej sugerowano.

iPhone 8

Źródło: Axios.com

You may also like...