Nokia 9 z większą ilością pamięci RAM

HMD Global uznało, że 4 GB pamięci RAM do nowego flagowca, to za mało. Nokia 9 pojawi się więc wyposażona w 6 lub 8 GB RAM.

Standardem w nowych modelach smartfonów jest już 6 GB RAM, a w niektórych modelach montowane jest 8 GB. Wyposażanie sprzętu, szczególnie modelu flagowego w tylko 4 GB RAM, nie ma już sensu, gdyż taki produkt nie znalazłby nabywców.

Zapewne z tego właśnie powodu, fińska firma HMD Global zrezygnowała z 4 GB wariantu modelu Nokia 9. Według pierwotnych założeń, telefon początkowo miał dostać tyle pamięci, ale znacznie zmniejszyłoby to jego atrakcyjność. Dlatego producent zmienił zdanie i teraz telefon będzie miał 6 lub 8 GB RAM.

Z przecieków wiadomo, że flagowiec dostanie również 5,3″ ekran dotykowy chroniony szkłem Gorilla Glass 2.5D, wyświetlający obraz w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Pod maską znajdziemy Snapdragona 835 oraz 64 GB pamięci użytkowej.

W planach jest także podwójna tylna kamera z 13 Mpix i 2 Mpix sensorami oraz gniazdo słuchawkowe i port USB-C. Systemem operacyjnym ma być Android 7.1.1 Nougat.

Nokia 9 będzie mieć swą oficjalną premierę prawdopodobnie podczas berlińskich targów IFA 2017.

Nokia 9

Źródło: Softpedia.com

You may also like...