iPhone może stać się bardziej przewiewny. Apple prezentuje dziwny patent

Apple zaprezentowało niezwykły patent dotyczący wzornictwa swych smartfonów. iPhone może otrzymać ażurową ramkę, która zapewni lepszy przepływ powietrza, ale też odbierze mu wodoszczelność.

Choć Apple od dawna nie wprowadzało żadnych znaczących zmian we wzornictwie swych smartfonów, nie oznacza to że firma nie bada różnych pomysłów. Na światło dzienne wypłynął właśnie najnowszy patent przedstawiający bardzo nietypowy pomysł na zmiany konstrukcyjne w modelu iPhone.

iPhone

Zastosowano w nim ażurową strukturę 3D, którą amerykański producent w 2019 roku wprowadził w trzeciej generacji Maca Pro. Umieszczono w niej zestaw otworów wentylacyjnych, które według koncernu znacznie poprawiają efektywność chłodzenia sprzętu. Całość wygląda bardzo oryginalnie, choć niektórzy mogą twierdzić, że przypomina tarkę do sera.

iPhone

Z najnowszego patentu złożonego w kwietniu zeszłego roku wynika, że Apple chciałoby zastosować podobne rozwiązanie również w modelu iPhone. Zaprezentowane przez witrynę PatentlyApple szkice, pokazują umieszczenie ażurowej konstrukcji na bocznych oraz dolnej krawędzi obudowy sprzętu.

iPhone

Zastosowanie takiej koncepcji w smartfonie mogłoby znacznie poprawić wydajność chłodzenia. Pozwoliłoby zrezygnować z ograniczania taktowania CPU oraz GPU podczas pracy pod mocnym obciążeniem, ze względu na duże ilości generowanego ciepła. Ma to jednak swoje wady, gdyż wówczas smartfon stałby się bardzo wrażliwy na zalanie wodą, co w przypadku sprzętu mobilnego jest dużym zagrożeniem. Poza tym telefon pracuje w różnych warunkach i niewykluczone, że takie otwory spowodowałyby wnikanie do środka kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Wyczyszczenie wówczas telefonu stałoby się prawdziwym koszmarem.

iPhone

Na szczęście na razie nie musimy nad tym rozmyślać, gdyż jest to tylko jeden z wielu patentów amerykańskiej firmy. Nie ma więc żadnej pewności, że producent zechce kiedykolwiek wdrożyć ten pomysł do seryjnej produkcji.

Źródło

You may also like...