Netflix wkrótce podniesie ceny abonamentu

Netflix zamierza podnieść ceny abonamentu w Stanach Zjednoczonych. Pakiet podstawowy pozostanie bez zmiany, ale więcej trzeba będzie zapłacić za pozostałe plany.

Netflix zdominował rynek platform streamingowych oferując klientom bogatą ofertę, dostępną w relatywnie przystępnej cenie. Konkurencja jednak nie śpi, więc aby utrzymać swą aktualną pozycję firma musi inwestować w produkcję nowych treści, a to oczywiście kosztuje. Budżet na produkcje też staje się coraz większy, więc potrzeba więcej funduszy.

Informowałem już parę dni temu, że platforma skończyła z darmowym okresem próbnym w Stanach Zjednoczonych, a teraz planuje podniesienie ceny abonamentu. Firma właśnie potwierdziła ten fakt, choć zamierza zmienić wysokość jedynie wyższych planów subskrypcyjnych, podstawowy pozostawiając bez zmian. Będzie on nadal kosztował 9 dolarów miesięcznie. Pamiętajmy jednak, że w tej cenie klient może oglądać filmy tylko na jednym urządzeniu, a dostępna rozdzielczość jest bardzo niska.

Standardowy abonament wzrośnie natomiast z dotychczasowych 12,99 dolarów, do 13,99 dolarów. Natomiast pakiet premium zamiast 15,99 dolarów, będzie kosztował 17,99 dolarów, czyli 2 dolary więcej.

Platforma nie ujawnia dokładnie kiedy podwyżka wejdzie w życie. Dziennikarze CNBC twierdzą jednak, że klienci powinni się jej spodziewać w przeciągu dwóch najbliższych miesięcy. Użytkownicy na 30 dni przed jej wprowadzeniem dostaną informację o podwyżce, więc na pewno ich nie zaskoczy. Będą wówczas mogli zrezygnować z subskrypcji jeśli nie zechcą więcej płacić.

Netflix

Źródło

You may also like...