iPhone SE 2 trafi do sklepów już w maju

Jeden z producentów etui do smartfonów twierdzi, że zna datę oficjalnej premiery budżetowego iPhone SE 2. Jego zdaniem, telefon pojawi się w sprzedaży już w maju i będzie wyposażony w procesor Apple A10 Fusion.

Już od jakiegoś czasu słyszymy, że Apple pracuje nad modelem iPhone SE 2, czyli nową generacją budżetowego smartfona wprowadzonego na rynek w 2016 roku. Sprzęt nie został wprawdzie oficjalnie zapowiedziany, ale wiele wskazuje na to, że powstaje. A co więcej, jego premiera odbędzie się najdalej za kilka tygodni.

Według jednego z producentów akcesoriów do smartfonów, produkt pojawi się na sklepowych półkach już w przyszłym miesiącu. Sprzęt zachowa wymiary poprzednika, lecz zostanie pozbawiony gniazda słuchawkowego. Ta wiadomość zapewne zmartwi część osób, które planowały zakupić ten telefon.

Jego wygląd ma być niemal identyczny, a więc czytnik Touch ID nadal znajduje się pod wyświetlaczem i nie mamy co liczyć na technologię Face ID. Ta technologia jest bowiem zbyt droga, zaś producent chce zachować niską cenę sprzętu. Mówi się jednak, że smartfon dostanie plecki wykonane ze szkła oraz system bezprzewodowego ładowania baterii.

Jeśli natomiast chodzi o wydajność, to zapewni ją procesor A10 Fusion. Układ zadebiutował w 2016 roku i znany jest z takich modeli jak iPhone 7 oraz 7 Plus. Nie będzie to więc telefon o wydajności zbliżonej do tegorocznych modeli, ale też nie takie jest jego przeznaczenie. To ma być model skierowany do mniej zamożnych klientów, którzy chcą mieć nowoczesny telefon ze znakiem jabłuszka.

iPhone SE 2

Źródło: Macotakara.jp

You may also like...