iPhone SE 2 również z bezprzewodowym ładowaniem

Pojawiły się nowe informacje dotyczące smartfona iPhone SE 2. Źródła donoszą o obecności szklanego panelu tylnego. Oznacza to, że telefon będzie mieć funkcję bezprzewodowego ładowania.

Choć w zeszłym roku Apple nie wprowadziło do sprzedaży następcy modelu iPhone SE, to wcale nie oznacza, że producent o tym sprzęcie zapomniał. Wręcz przeciwnie, nowy model wyjdzie w tym roku i będzie oferował użytkownikom funkcję bezprzewodowego ładowania.

W sieci pojawiły się bowiem doniesienia na temat nowego sprzętu, które wskazują na obecność tylnego panelu wykonanego ze szkła. Jest mało prawdopodobne, by Apple zastosowało ten materiał tylko ze względu na wygląd. Można więc założyć, że chodzi o zgodność ze standardem Qi. Natomiast reszta stylistyki nowego sprzętu, pozostanie praktycznie bez zmian.

Naturalnie są to informacje nieoficjalne, ale nie da się ukryć, że brak ładowania bezprzewodowego był dotychczas jedną z największych wad sprzętu Appe. Nie da się więc wykluczyć, że producent zechce wyposażyć w tę funkcję wszystkie oferowane modele. Będzie to również świetne posunięcie z marketingowego punktu widzenia. Zachęci bowiem nabywców smartfona do kupowania ładowarki AirPower, która niebawem trafi do sprzedaży.

A kiedy iPhone SE 2 pojawi się w sklepach? Tego na razie nie wiadomo, choć wspomina sie o pierwszej połowie bieżącego roku. Dokładnej daty premiery jednak nie znamy.

iPhone SE 2

Źródło: Tekz24.com

You may also like...