Znalazł sposób na to by co roku mieć nowy iPhone. Teraz za to odpowie

Pewien Malezyjczyk znalazł sposób na to, by co roku wymieniać posiadany iPhone na nowy model. Był jednak niezgodny z prawem i teraz zajmuje się nim policja.

Choć iPhone nie jest smartfonem najlepszym na rynku, to wiele osób pragnie go mieć. Sprawia to wytworzona przez Apple otoczka sprzętu ekskluzywnego, którego posiadanie oznacza że właściciel odniósł w życiu sukces. Niestety jest to również sprzęt drogi i nie każdego na niego stać. Fani marki szukają więc innych sposobów na jego zdobycie, niekoniecznie legalnych.

Niektórzy potrafią sprzedać własne dziecko, byle tylko kupić nowy smartfon. Inni dopuszczą się kradzieży cennego artefaktu z Pompejów, a jeszcze inni zgodzą się na promocyjny tatuaż, który zapewni im darmowy smartfon.

Mieszkaniec malezyjskiego miasta Penang, znalazł jednak zupełnie inny sposób na to, by co roku mieć nowy telefon. Mężczyzna wymyślił oszustwo ubezpieczeniowe, regularnie składając fałszywe zawiadomienie o kradzieży swego sprzętu. Posiadany smartfon oczywiście sprzedawał, a tymczasem za kwotę wypłaconą przez ubezpieczyciela kupował zupełnie nowy model.

Pomysł 34-latka funkcjonował od 2013 roku i pewnie działałby nadal, gdyby nie pewien dociekliwy policjant. W czasie wypełniania ostatniego zgłoszenia, zainteresował się rzekomą ofiarą. Sprawdził jego przeszłość i zauważył że mężczyźnie regularnie kradzione są telefony. Wszczęto więc śledztwo, a oszust przyciśnięty przez śledczych przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Co ciekawe, śledztwo wykazało, że nie ograniczał się tylko do smartfonów, ale też innych produktów Apple, takich jak MacBooki. Policja w czasie rewizji przeprowadzonej w domu jego teściowej, znalazła komputer zgłoszony jako skradziony.

iPhone

Źródło: Freemalaysiatoday.com

You may also like...