iPhone XR zdominował rynek smartfonów w pierwszym półroczu 2019 roku

Według najnowszego raportu IHS Market, iPhone XR był najchętniej kupowanym smartfonem w pierwszym półroczu tego roku. Na rynek trafiło w tym czasie 26,9 mln urządzeń.

Nie da się nie zauważyć, że w ostatnim czasie ceny smartfonów znacznie poszły w górę. Najnowsze modele topowych urządzeń kosztują kolosalne pieniądze, a wygląda na to, że górna granica cen nie została jeszcze osiągnięta. Klienci coraz częściej decydują się więc na zakup modeli ze średniej półki, które może nie mają tylu nowinek technologicznych, ale są znacznie tańsze.

Apple również ma w swej ofercie sprzęt ze średniego segmentu cenowego, jakim jest iPhone XR. Oczywiście średni segment to pojęcie względne, gdyż smartfon kosztuje ponad 3 tys. zł, czyli tyle co flagowe modele innych producentów. Okazuje się jednak, że to klientom marki wcale nie przeszkadza i kupują ten sprzęt znacznie chętniej niż produkty innych firm.

Według firmy IHS Market, w pierwszej połowie tego roku iPhone XR, praktycznie zdominował rynek sprzedając się w liczbie 26,9 mln egzemplarzy. Drugie miejsce z wynikiem o połowę mniejszym zajął Samsung Galaxy A10. Ten model sprzedał się w liczbie 13,4 mln egzemplarzy. Oczywiście musimy pamiętać, że powyższe dane uwzględniają tylko pierwsze półroczne. Galaxy A10 w sumie sprzedał się w ilości większej od sprzętu Apple. Jednak w pierwszych sześciu miesiącach, to właśnie produkt amerykańskiej firmy był chętniej kupowany.

W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się smartfonów w pierwszym półroczu 2019 roku, znajdziemy jeszcze jeden smartfon Apple. Jest nim model iPhone XS Max, którego sprzedaż wyniosła 9,6 mln egzemplarzy, co zagwarantowało mu 9 miejsce.

W drugim półroczu wynik Apple może być równie dobry, jeśli nie lepszy. Dziś firma zaprezentuje bowiem modele z rodziny iPhone 11, które za kilka dni trafią do sprzedaży.

iPhone XR

Źródło

You may also like...