Technologia 5G trafi nie tylko do smartfonów, ale również telewizorów

Samsung projektuje nowy telewizor 8K, który będzie miał modem 5G. W realizacji tego planu pomaga koreański operator telekomunikacyjny SK Telecom.

Już wkrótce operatorzy telekomunikacyjni zapewnią nam powszechny dostęp do technologii 5G. Nowy standard bezprzewodowej łączności nie ograniczy się jednak tylko do urządzeń mobilnych oraz komputerów osobistych. Niektórzy producenci elektroniki użytkowej, zamierzają zastosować go również w telewizorach. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wygodnie korzystać z multimediów.

Jedną z firm, która chce wykorzystać technologię 5G w odbiornikach telewizyjnych, jest Samsung. Ponoć producent nawiązał już w tym celu współpracę z koreańskim telekomem SK Telecom. Obie firmy rozpoczęły już pracę nad nowym odbiornikiem, choć jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić o jakichkolwiek szczegółach technicznych nowego produktu. Można jednak być pewnym, że dostęp do nowej technologii łączności znacznie podniesie funkcjonalność sprzętu. Jego użytkownicy będą mogli bezpośrednio streamować treści multimedialne z internetu, korzystać z różnego rodzaju aplikacji itp.

Dostęp do szybkiego internetu w telewizorze, może szczególnie przydać się do oglądania filmów. Pozwoli bowiem bezproblemowo korzystać z oferty treści w 4K, a być może za jakiś czas platformy VoD zaczną też oferować materiały w natywnej rozdzielczości 8K.

telewizor 8K

Źródło

You may also like...